Garanti Şartları

*Yelkendeniz.com.tr sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMA garantisi altındadır.

*Ürünün garanti içeriğini, şartlarını ve süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir

*Ürünün Garantisi; ürün üzerinde veya paketi içerisinde yazılı kullanma talimat ve prosüdürüne göre uyulması halinde geçerlidir.

Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.

*Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı veya fabrikasyon hatalı çıkmış ise; Ürün tarafımıza mail veya telefon ile hatasının veya arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme yapılmalıdır.

*Ürün arızası İTHALATÇI veya ÜRETİCİ firmanın teknik servisine bizim tarafımızdan bildirildikten sonra, size bildirecek yönergeye göre ürünü arıza notu ile birlikte tarafımıza gönderilecektir.

*Tarafımıza ulaşan arızalı ürün teste teste tabi tutulur. Teknik servis arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol eder, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza 2 nüsha orjinal faturası, tüm ek, ilave donanımlarıyla beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir.

* Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz KARGO şirketi tarafından ulaştırılması halinde ürün teknik servisimizce kabul edilecektir.  

Lütfen dikkat! Anlaşmalı olmayan kargo şirketiyle gönderi yapmayınız. Bu tip kargolar teslim alınmaz ve ürün müşteriye iade edilmek üzere kargo firmasına geri verilir.